بخار گستر خاور، توليد انواع بويلر بخار و آب داغ، هيترهای روغن داغ، مخازن تحت فشار و اتوکلاو
بخار گستر خاور، توليد انواع بويلر بخار و آب داغ، هيترهای روغن داغ، مخازن تحت فشار و اتوکلاو تماس با ما تائيديه ها و گواهينامه ها گالري تصاوير محصولات درباره ما صفحه اصلي بخار گستر خاور، توليد انواع بويلر بخار و آب داغ، هيترهای روغن داغ، مخازن تحت فشار و اتوکلاو
English چك كردن ايميل ها افزودن به ليست سايت ها فرستادن ايميل صفحه اصلي بخار گستر خاور، توليد انواع بويلر بخار و آب داغ، هيترهای روغن داغ، مخازن تحت فشار و اتوکلاو بخار گستر خاور، توليد انواع بويلر بخار و آب داغ، هيترهای روغن داغ، مخازن تحت فشار و اتوکلاو بخار گستر خاور، توليد انواع بويلر بخار و آب داغ، هيترهای روغن داغ، مخازن تحت فشار و اتوکلاو
بخار گستر خاور، توليد انواع بويلر بخار و آب داغ، هيترهای روغن داغ، مخازن تحت فشار و اتوکلاو
 
ديگ بخار
 
جهت بزرگنمایی  بروی تصویر کلیک نمائید
 
 
مشاهده تصاوير اين محصول در گالري تصاوير  
كد محصول :1
 
توضيح محصول :
 
 
 
 
 چرا از بخار استفاده مي كنيم؟ 

مزايای کاربردی زيادی که بخار دارد آن را به مفهومی ضروری در انتقال انرژی تبديل کرده است، اين مزايا شامل آلايندگی کم، قابليت انتقال آسان، بازده خوب، ظرفيت حرارتی بالا و هزينه های کمتر در مقايسه با ساير انتخابهای موجود می باشد.

بخار می تواند مقادير قابل توجهی انرژی را در هر واحد جرمی خود نگه داری کند (بين 1000 تا 1250 Btuدر هر واحد وزنی پوند Btu/lb) که اين مقدار انرژی می تواند به شکل کار مکانيکی يا حرارتی در مصرف کنندهای مربوطه استخراج شود.از آنجايی که مقدار زيادی حرارت در گرمای نهان بخار ذخيره شده است، مقادير بسيار بالايی از حرارت را می توان با بازده بسيار عالی و در دمايی ثابت انتقال داد که مورد نياز تعداد زيادی از فرايندهای حرارتی در صنعت می باشد. بخار همچنين می تواند به طور مستقيم و يا به عنوان کنترل کننده دما و فشار بسياری از فرايندهای شيميايی مورد استفاده قرار گيرد.

در سيستم های بخار، توليد بخار توسط ديگ بخار انجام می شود. انرژی و گرمای آزاد شده از اشتعال سوختهای فسيلی از طريق سطوح حرارتی بويلر به آب انتقال پيدا کرده و آن را در فشارهای بالا به بخار اشباع تبديل می کند. مقدار آبی که بويلر در مدت زمان يک ساعت به بخار تبديل می کند ظرفيت بويلر را مشخص می کند. حجم آب، انتخاب مناسب ظرفيت مشعل، چيدمان و تناسب ميزان سطوح حرارتی و سطوح عبور دود با ظرفيت آن، از موارد بسيار مهم در طراحی و ساخت ديگهای بخار می باشد.

ديگهای بخار شرکت بخار گستر خاور از ظرفيت 500 کيلوگرم تا 20 تن در ساعت و فشار کاری از 6 تا 20 بار گيج طراحی و ساخته می شوند.

نحوه چيدمان سطوح حرارتی و مراحل عبور دود، انواع مختلفی از ديگهای بخار را تعريف می کند. در ديگهای عقب مرطوب boiler)Wet back) از ظرفيت 3 تن در ساعت به بالا، گازهای داغ خروجی از کوره وارد محفظه برگشت مرطوب آن شده سپس به سمت لوله های دود در پاس 2 هدايت می شود. محفظه برگشت در اين نوع ديگ کاملا در داخل آب قرار دارد. گازهای داغ بعد از عبور از لوله های پاس 2 و در محفظه برگشت جلو مجددا چرخيده، وارد لوله های پاس 3 شده، در انتها از دودکش خارج می شود. انتقال حرارت مناسب و راندمان حرارتی بسيار بالا از مزايای اين نوع ديگها می باشد.
شرکت بخار گستر خاور پس از سالها تجربه در توليد انواع ديگهای بخار و با آگاه بودن از بازده پايين ديگهای عقب خشک (Dry back boiler) و مشکلات ناشی از محفظه برگشت بتونی آن، نوع خاصی از ديگهای شعله برگشتی (Reverse fired boiler) را طراحی و جايگزين اين نوع ديگ نموده است. اين شرکت برای اولين بار در ايران ديگهای بخار شعله برگشتی را با بازده بالا و در ظرفيتهای 500 کيلوگرم الی 2 تن در ساعت به تاييد موسسه استاندارد ايران رسانده و به جای مدل عقب خشک به خريداران محترم عرضه می دارد.
     
     
     
   
 
 
بخار گستر خاور، توليد انواع بويلر بخار و آب داغ، هيترهای روغن داغ، مخازن تحت فشار و اتوکلاو
بخار گستر خاور، توليد انواع بويلر بخار و آب داغ، هيترهای روغن داغ، مخازن تحت فشار و اتوکلاو